foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0909 216 937
aramisvp@centrum.sk

Kontaktné údaje

.Telefón:  0909 216 937

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Hľadanie tovaru

Zaujímavé

Ponúkame Vám veľké množstvo bedniaciich profilov, ktoré umožňujú veľmi rýchlu a efektívnu stavbu budov s vysokými tepelnoizolačnými vlastnoťami. Systém Izodom je vlastne systém strateného bednenia.  Diely debnenia sa neodstrańujú, ale zaisťujú vynikajúcu tepelnú izoláciu.  V ponuke sú rôzne typy stenových profilov, unikátny systém pre stavbu dokonale tepelne izolovaných základových dosiek,  tiež diely pre izoláciu striech a podláh.  Profily sú vytvorené z tvrdého izolačného materiálu  ICF. Jednotlivé diely sa ukladajú na seba jednoducho a rýchlo, ako kocky lega. Keď  je bednenie postavené do výšky jedného podlažia,  konštrukcia z elementov sa vypĺňa betónom, a to systémom strateného debnenia.  Vďaka tomuto spôsobu je postavená konštrukcia stien s výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami - súčiniteľ prestupu tepla – od U = 0,28 W/(m2K) do U=0,10 W/(m2K). Adekvátne tepelno-izolačné hodnoty by sme pri stavbe z plnej tehly dosiahli múrom s hrúbkou približne 180 cm až 500cm!!!

Čítať ďalej: Úvod

Ponúkame Vám zaistenie výstavby rodinných domov  pri použití systému Izodom podľa Vašich požiadaviek.  Môžeme Vám zaistiť výstavbu zateplenej základovej dosky, hrubej stavby domu, ale i domu na kľúč.  Je možná výstavba nízkoenergetických i pasívnych domov,  pri použití technológie Izodom nevznikajú tepelné mostíky, ktoré by mohli byť príčinou plesní.

Ponúkame základové dosky sú najnovším produktom, ktorý ponúka firma Izodom 2000 Polska. Môžu úspešne nahradiť tradičné základové pásy a nosné steny. Ide o betónovú dosku zaliatu na stavbe vystuženú klasickou betonárskou oceľovou výstužou alebo betonárskymi oceľovými drôtmi. Sú používané základné bedniace (izolačné) komponenty, ktoré sú vyrábané firmou Izodom. To umožňuje zaobstarať si rôzne tvary dosiek - a podľa návrhu štruktúry sa stavia.

Čítať ďalej: Základové dosky

V ponuke sú rôzne typy stenových profilov, unikátny systém pre stavbu dokonale tepelne izolovaných základových dosiek,  tiež diely pre izoláciu striech a podláh.  Stavebné systémy z termotvárnic sa vyznačujú  vynikajúcimi vlastnosťami, ktoré umožňujú stavať jednoducho, rýchlo, úsporne a ekologicky. Prvky Izodom  sa skladajú ako kocky Lega a umožňujú rýchlu, presnú a ľahkú výstavbu. Zaliatím  medzery a vystužením stavebným železom vzniká vo vnútri polystyrénovej konštrukcie masívna železobetónová stavba, ktorá zaisťuje vysokú pevnosť, dlhú životnosť a extrémnu odolnosť aj pri nepriaznivých podmienkach (víchrice, povodne apod).

Čítať ďalej: Stavebné systémy z termotvárnic

 

Produkty Izodom sú vyrábané zo surovín, ktoré sú produktami poprednej chemickej firmy BASF. Používaný je biely tvrdený, nehorľavý EPS, Ďalej je používaný sivý Neopor. Neopor vďaka prídavnému grafitu zadržiava teplo unikajúce pri sálaní. Tepelno - izolačné vlastnosti Neoporu sú lepšie ako materiálu EPS, a to jednak z hľadiska tepelnej vodivosti i z hľadiska sálania.   Dobre kombinované bedniace prvky sa jednoducho a rýchlo montujú a postavený izolačno-debniaci systém sa vyplní betónom. Jadro steny vždy tvorí  hrubá vrstva konštrukčného betónu minimálne triedy B15, na vnútornej strane je vždy 50 mm hrubá vrstva izolácie a na vonkajšej strane izolácia  s hrúbkou 50 až 250 mm.

Čítať ďalej: Vlastnosti stavebného systému termotvárnic

Základové dosky sú najnovším produktom, ktorý ponúka firma Izodom 2000 Polska. Môžu úspešne nahradiť tradičné základové pásy a nosné steny. Ide o betónovú dosku zaliatu na stavbe vystuženú klasickou betonárskou oceľovou výstužou alebo betonárskymi oceľovými drôtmi. Sú používané základné bedniace (izolačné) komponenty, ktoré sú vyrábané firmou Izodom. To umožňuje zaobstarať si rôzne tvary dosiek - a podľa návrhu štruktúry sa stavia. Projektant musí rozhodnúť o druhu betónu a možstve výstuže oceľovými prútmi. Hrúbka základovej dosky je 25cm. Vo výnimočných prípadoch - na žiadosť projektanta - je možné zvýšiť hrúbku až na 40cm za použitia špeciálnej dosky, ktorá zvýši okrajovú hranu komponentov a tak sa výšením hrúbky zosíli betónová platňa.

Čítať ďalej: Technológia a realizácia stavby - montážny návod 

Steny vystavané v systéme Izodom  majú hrúbku 25cm 35 cm alebo 45 cm, vnútri je  betónové jadro. Tvoria betónovú bedňu o veľkej tuhosti, čo má mimoriadny význam v prípade pôd málo únosných alebo deformovaných banskou prípadne inou činnosťou. Váha steny je cca 340 kg/m2, čiže o 600 kg menej než pri tehlovej stene. Ak sú steny pivnice prevedené z betónových blokov je potrebné ich omietnuť cementovou maltou a  prípadne   natrieť bitúmenovou vrstvou. Takto upravené steny je potrebné ešte zabezpečiť pred vlhkosťou alebo vodou – najlepšie je použiť na tento účel disperzie asfaltovo-gumové lepenky na báze bitúmenu alebo PVC prípadne teplý asfaltový postrek a iné. (obr. 7).

 

Čítať ďalej: Stavba stien

 

Pomocou tvárnic izodom je možné realizovať i strechu. Na domoch je najčastejšie realizovaná šikmá strecha a podkrovný priestor sa využíva na bývanie. Všeobecne je to najčastejšie typové riešenie, preto uvádzame niekoľko dôležitých informácií pri spájaní stien systému " izodom " s konštrukciou strechy, ako aj samotnej strešnej krytiny.

Čítať ďalej: Stavba strechy

 

Pri tradičných metódach, je potrebná realizácia omietok na vnútorné obvodové steny, ktorých druh záleží v hlavnej miere od konštrukcie stien. Navrhujeme úpravu stien zo sadrokartónu , ktorý sa aplikuje na stenu lepením na polystyrén.

Čítať ďalej: Vnútorné omietky

 

Odpoveď na túto otázku sa dá uzavrieť v jednej vete. Vonkajšia fasáda môže byť rôzneho druhu a v závislosti od vôle zákazníka, môže byť obložená tehlovým lícovkami, pálenými tehlami, obkladom - keramickým mrazuvzdorným, dreveným obložením alebo šľachtenými omietkami.

Čítať ďalej: Vonkajšie omietky