foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0909 216 937
aramisvp@centrum.sk

Kontaktné údaje

.Telefón:  0909 216 937

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Hľadanie tovaru

Zaujímavé

Zvýšenie požiarnej bezpečnosti

Dodávané stavebné prvky sú zhotovené z nehorľavých materiálov, vyhovujú preto požiadavkom požiarnej bezpečnosti. Požiadavky na požiarnu bezpečnosť však niekedy môžu byť vyššie. Niekedy je potrebné postaviť múr, ktorý by bol bariérou proti šíreniu požiaru.

 

Materiály EPS i Neopor sú nehorľavé, pri vysokej teplote však dôjde k ich sublimácii. V prípade požiaru by sa teda tieto materiály stratili. .Bežné stenové prvky obsahujú rebrá spájajúce vonkajšiu a vnútornú časť prvku. V prípade požiaru tieto rebrá zmiznú a mohli by sa stať mostíkmi pre šírenie požiaru. Vyrábané sú však i prvky, ktoré nemajú rebrá, a vnútorná a vonkajšia časť je spájaná pomocou tenkých plastových spôn. Stena zhotovená z týchto prvkov je v podstate protipožiarnou stenou, môže byť použitá ako bariéra proti šíreniu požiaru. Protipožiarne steny majú význam pri tesnom umiestnení stavieb vedľa seba. Zvýšená ohňovzdornosť je vyžadovaná škôl, jaslí, nemocníc, hotelov, atď.